top of page
  • Yazar

Kuş veterineri

Her canlı için dünya hem elverişli bir yaşam ortamı sunar, hem de çok çeşitli enfeksiyon, virüs, mikrop gibi diğer canlıların oluşturduğu riskler oluşturur. Hayvanların farklı anatomileri, farklı beslenme düzenleri ve diğer özellikleri de, yine farklı hastalıklara sahip olmalarına neden olur. Halk arasında Kuş veterineri olarak da tanımlanan Kuş veteriner hekimliği, başlı başına bir uzmanlık alanıdır.


Veteriner hekimlik, tüm hayvanları kapsayan bir meslek türüdür. Bu sebeple farklı hayvan anatomileri ile ilgili geniş bir bilgi birikimi oluşturularak alınana eğitim söz konusudur. Aynı zamanda çeşitli alanlarda uzmanlaşma da söz konusudur. Kuşların sahip olduğu anatomiler ve özel koşullar, tüm sağlık sorunlarının kendilerine özel ve diğer hayvanlardan farklı olmasına neden olur. Bazı genel hayvan hastalıkları olsa da, genellikle her hayvan türünün hastalıkları ve sağlık sorunları farklıdır.


Kuşlar için özel veterinerlik hizmeti


Kuş veterineri, tüm kuş türlerinin sağlık sorunları, bakımları, psikolojik sorunları gibi her alanda bilgi birikimi oluşturmuş, çeşitli defalar çeşitli cerrahi operasyonlar gerçekleştirmiş veterinerlere verilen genel bir adlandırmadır.

Bu veterinerler, bu alanda uzun süreli hizmet sunmalarından kaynaklı, eğitimlerine ilave olarak yeni birikimler ve deneyimler oluşturmuştur. Bu sayede farklı kuş türlerinin çeşitli sorunlarına daha profesyonel müdahale ve tedaviler uygulayabilme şansı oluştururlar. Kuş türlerinin farklı özellikleri, aynı zamanda yaşamları boyunca nasıl davranılması gerektiği, sağlık sorunlarına yakalanmadan yaşayabilmeleri için gerekli tüm önerileri de kapsayacak şekilde bir uzman yardımına ihtiyaç duymalarına neden olur.


Kuş besleyenlerin en büyük sorunlarından biri


Kuş veterineri ülkemizde bulması hayli güç bir uzmanlık alanıdır denilebilir. Kuşlarla ilgili çalışmalar gerçekleştiren veteriner sayısının azlığı, bu alanda sunulan tüm sağlık hizmetlerinin de azlığına sebeptir. Bu sebeple kuş dostlarımızı beslemek isteyen hayvan severler, kuşları için ihtiyaç duydukları veteriner hizmetlerine ulaşabilmek uzun araştırmalar yapmak zorunda kalırlar.


Kuş veteriner hekimi olarak uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve deneyim oluşturmuş olan veterinerimiz, bu alanda ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri en nitelikli şekilde sunabiliyor. Tüm kuşların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerine, kuruluşumuza başvurarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kuş türlerinin farklılıkları ve buna paralel farklı ihtiyaçlarına, profesyonel bir hizmet sunumu ve çözümler sunuyoruz.


408 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page