top of page

Genel Cerrahi Veteriner Kliniği

Genel Cerrahi Veteriner

Bir diğer adı dahiliye olan iç hastalıkları; geniş bir bilim dalı olarak dikkat çeker. Evcil hayvanların birtakım şikayetler dolayısıyla veteriner kliğine gelmesine rastlanır. Ayakta veya yatarak tedavileri yapılan evcil hayvanların sorunları en kısa sürede giderilir. Hastaların teşhis ve tedavi sürecinde modern veteriner tıbbın özelliklerine uygun olarak davranılır. Deneyimli veteriner hekim kadrosu; sağlıklı ve hijyenik bir ortamda tüm çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Hasta, veteriner hekim ve evcil hayvan sahibi arasında güvene dayalı bir iletişim söz konusudur. Buna ek olarak, hayvanların sağlığı ile ilgili her konuda karar sürecinde evcil hayvan sahibi bilgilendirilir.

Veteriner Hekim Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Sindirim sistemi hastalıkları başta olmak üzere dil ve tükürük bezi hastalıkları, ön mide hastalıkları ve daha birçok hastalık kategorisi ile veteriner hekim ilgilenmektedir.

Evcil hayvanlarınız kendilerini iyi hissetmiyorsa bunu bir şekilde size gösterecektir. Bunun için kendi yöntemlerini kullanırlar. Ancak, bazı zamanlarda belirtilerin geciktiğini ifade etmeliyiz. Bir başka deyişle, hayvanın hastalığı ilerledikten sonra ortaya çıkan belirtilerin hiçbir önemi olmaz. Bu noktada, evcil hayvan sahiplerinin onları parazitten koruması şarttır. Evcil hayvanın aşıları eksiksiz olarak yapılmalıdır. Buna ek olarak, hayvanın düzenli olarak kontrollere götürülmesi gerekir.

Evcil hayvanların yakalanmasının muhtemel olduğu iç hastalıklar arasında Lyme hastalığı, böbrek hastalığı, parvovirüs gibi hastalıklar yer alır. Bu tür hastalıklara müdahale edilmediği takdirde hayvan büyük ihtimalle hayatını kaybeder.

bottom of page