top of page

Ortopedi ve Travmatoloji

Evcil hayvanların yaşamış oldukları sorunlarda veteriner hekim tarafından en profesyonel çözümler sunulmaktadır. Alanında uzman hekimler; dünya standartlarına dair en güncel yaklaşımlarla en doğru çözümleri ortaya çıkarırlar. Teşhis ve tedavi sırasında en kaliteli titanyum implantlar kullanılır. Buna ek olarak, en güncel teknikler ile evcil hayvanın sorunu çözülür. Operasyon öncesi planlama aşamasına da dikkat edilir. Patellar luksasyon muayenesi başta olmak üzere birçok muayene ve tedavi; veterinerlerin ortopedi bölümünde yapılır.

Ortopedi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dijital röntgen, bilgisayarlı tomografi, floroskopi gibi teşhis ve tanı araçları kullanılır. Bu tür araçlar ile teşhis sürecinde teknoloji kullanımından faydalanılır. Bilhassa floroskopinin önemi fazladır. Çünkü, floroskopi ile operasyon sırasında gerçek zamanlı görüntü alınır. Bir başka deyişle, evcil hayvanların ortopedik rahatsızlıklarının önlenmesi noktasında floroskopi kullanımı ile işin şansa bırakılmaması hedeflenir. Ortopedi alanına hakim olan veteriner hekim; hastalar için en doğru çözümleri sunar.

Operasyon öncesinde evcil hayvana gerekli anestezi işlemleri yapılır. Buna ek olarak, ameliyat sonrasında ağrısız ve acısız bir iyileşme süreci için evcil hayvana gerekli ilaçlar verilir. Hayvanın 24 saat boyunca gözetim altında tutulması bir diğer önemli husustur.

Ortopedi tedavisi sırasında evcil hayvanın sahibinin de klinikte olmasına önem verilir. Hayvanın korkmaması ve işlemlerin güvenli bir şekilde yapılması için özel refakatçi odasında kalan evcil hayvan sahibinin varlığı da önem taşır.

 

bottom of page