top of page
  • Yazar

Tavşan mantar aşısı fiyatı

Tüm şirinliği ve tatlığıyla dünya üzerinde tavşanlara karşı ilgi duymayan bir tane bile insan bulunması mümkün değildir. Muhteşem görüntüsü ve kendisine has karakterleriyle son derece sıra dışı canlılardan birisi olan tavşanlarda günümüzde yoğun şekilde ilgi görmektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de tavşan besleme alışkanlığı oldukça yaygın olduğu gibi oldukça da köklüdür. Bu nedenle de insanlar evinde veya çiftliğinde tavşan besleme konusunda çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu kapsamda tavşan beslemek isteyen kişilerin mutlaka bilmeleri gereken önemli hususlar bulunuyor. Hem tavşanın hem de sahibinin sağlığı açısından veteriner hizmetleri bu aşamada önemli bir noktayı oluşturuyor. Özellikle de tavşanlarda yoğun olarak görülen mantar hastalığına karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Bu nedenle tavşan mantar aşısı fiyatı konusunda çok sık araştırma yapılıyor.
Tavşanlarda mantar hastalığı


Dünya genelinde özellikle ızgaralı kafesin kullanımının gerçekleştirilmediği noktalarda yaşayan tavşanlarda mantar hastalığı çok yüksek oranda görülür. Tavşanlarda görülen mantar hastalığı yaygın olmasının dışında son derece bulaşıcı bir etkiye sahiptir. Üstelik tavşanlarda ortaya çıkan mantar hastalığı yalnızca tavşandan tavşana değil aynı zamanda da tavşandan insana da bulabilme özelliğine sahiptir. Pek çok farklı nedenle görülebilen tavşanlarda mantar hastalığının ortaya çıkışında tavşanın aşırı stresli olması, iyi olmayan bakım koşullarına sahip olması gibi pek çok önemli husus bulunmaktadır. Çok belirgin semptomları bulunan mantar hastalığına karşı tavşanların korunabilmesi için aşılama uygulaması gerçekleştirilir. Bu aşılama uygulamasına yönelik olarak tavşan mantar aşısı fiyatı tavşan besleyen kişiler tarafından merak edilir.


Tavşanlarda mantar aşısı


Günümüzde mantarlarda yüksek oranda görülen mantar hastalığına karşı önleyici bir uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Uzman veteriner hekimler tarafından gerçekleştirilen tavşan mantar aşısı sayesinde mantar hastalığına karşı tavşanın yüksek koruma altına alınabilmesi sağlanabilmektedir. Özellikle de tavşanların mantar hastalığına karşı bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesine yardımcı olan bu mantar aşısının mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Tavşan beslemek isteyen herkesin hem kendisi hem de tavşan için muhakkak tavşan aşısı için uzman veteriner hekime başvuruda bulunması çok önemlidir. Günümüzde tüm hayvanlara yönelik aşı uygulamalarının fiyatları veteriner kliniğinin bağlı olduğu bölgedeki veterinerler odası tarafından belirlenir. Yine de veteriner klinikleri arasında tavşan mantar aşısı fiyatı önemli farklılıklar gösterebilmektedir.

2.464 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page