top of page
  • Raif

Poodle Köpek Irkı Hangi Özelliklere Sahiptir?

Poodle Köpek Irkı Hangi Özelliklere Sahiptir?: Köpek sahibi olmak beraberinde ciddi bir sorumluluk getirir. Birçok insan; köpeklerin yalnızca karınlarını doyurmalarının bakım ve beslenme için yeterli olduğunu düşünür. Ancak, her köpeğin farklı özellikleri vardır. Köpeklerin bilhassa karakter özellikleri ciddiye alınmalıdır. Onlara yeterli ilgi ve sevgi göstermek zorunludur. Bunun yanı sıra, her köpeğin evde bakılıp beslenmeye müsait olmadığını söylemek gerekir.
Poodle; insanların yaşam alanlarında rahatlıkla besleyebilecekleri köpek ırklarından birisidir. Alerji yapmamaları ciddi bir avantajdır. Bilhassa minyatür bir Poodle apartman hayatı için ideal özellikler taşır.


Poodle Nasıl Bir Köpek Irkıdır?

Diğer küçük köpek ırklarına kıyasla farklı bir dış görünüşü vardır. Çok daha kaliteli kürke sahip olmasıyla dikkat çeker. Ayrıca, diğer köpeklerden daha zekidir. Verimli bir eğitim süreci geçirir. Kıvırcık tüyleri ile gören herkesi kendisine hayran bırakır. Pelüş görüntüsü dikkat çekicidir.


Toy Poodle; Poodle köpek ırkının en küçük üyesidir. Uzun burnu ile kendisini fark ettirir. Ayrıca, uzun bacakları vardır. Atletik görüntüsü ile taraflı tarafsız herkesi büyüler. Poodle; kolay kavrayabilen, çevresine karşı duyarlı ve aklı başında bir canlıdır. Sahibine bağlı olsa da yeni tanıştığı insanlara karşı mesafeli bir duruş sergiler. Ancak, saldırgan özellikler taşımaz. Yemeğini ve oyuncağını almaya çalışan diğer hayvanlara karşı saldırgan davranışlar sergileyebilir. Diğer küçük köpek ırklarının tam aksine ısırmaya meyilli değildir. Fakat, yine de zaman zaman havlayarak gürültü yapabilir.


Poodle Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Eğitimi kolaydır. Bu yüzden, eve giriş yapmasıyla beraber eğitime başlanmalıdır. Poodle; temel eğitim verilmesi gereken bir canlıdır. Aksi takdirde, şımarmaya açık yapısından dolayı farklı davranışlar sergileyebilir. Kendi bildiğini okumayı sevmesinden mütevellit başını belaya sokabilir. Fakat, bu problemlerin hepsi iyi bir eğitim ile çözülebilir.

Poodle; enerjik bir köpek ırkıdır. Hareket etmeyi sever. Yerinde duramaz. Oyun oynamaktan büyük bir haz alır. Hatta, devamlı oyun oynamak istediğini söylemek gerekir. Bu noktada, sahibinin köpeğine zaman ayırması şarttır. Oyun oynayıp enerjisini atmadığı takdirde apartman yaşamında problem çıkarabilir. Son olarak, bilhassa Toy Poodle; farklı renkleriyle dikkat çeken bir köpek ırkıdır.

Soru ve görüşleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page