top of page
  • Yazar

Köpek veterineri

Modern çağda hayvan sağlığı açısından veteriner hizmetleri oldukça önemli bir rol üstleniyor. Genel hayvan hastalıklarından çeşitli fiziksel sorunlara kadar her konuda ileri seviyedeki bilimsel teknikler ile sunulan bir sağlık hizmetidir. Bu nedenle günümüzde hem evcil hayvanlar hem de sokak hayvanları için veteriner hizmetleri oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Bu noktada insanların en sadık dostları olan köpeklerinde dönem dönem mutlaka veteriner hekim kontrolünden geçmesi çok büyük bir önem arz etmektedir. Köpeklerde yalnızca rahatsızlık durumunda veya acil bir durumda veterinere gidilmemesi gerekmektedir. Bu gibi durumların dışında da tıpkı insanlarda olduğu gibi aşılama ve genel kontrol işlemleri için köpek veterineri hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi çok önemlidir.
Köpeklerin sağlığı için veteriner hizmetleri


Günümüzde köpek veterineri hizmetleri uzman veteriner hekimler tarafından sunulmaktadır. Tam teşekküllü sağlık merkezleri olan veteriner kliniklerinde köpeklerin sağlığı ile ilgili her türlü müdahalenin gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir köpek sağlığı sorunu durumunda en kısa zaman dilimi içerisinde bir uzman kontrolü için veteriner kliniklerine başvuruda bulunulması gerekmektedir. Köpeklerin genel sağlık durumlarının kontrolü ile birlikte veteriner kliniklerinde köpekler için kuaför vb. hizmetlerde sunulmaktadır.


Köpek aşılama uygulamaları


Köpeklerin dünyaya gelmelerinin ardından sağlıklı bir şekilde gelişim gerçekleştirebilmeleri açısından mutlaka desteğe ihtiyaçları bulunur. Bununla birlikte bir köpek beslenen kişinin hem kendisinin sağlığını korumak hem de birlikte yaşayabilecekleri koşulları sağlamak adına mutlaka veteriner hizmeti alması gerekmektedir. Zira köpek veterineri hizmetleri çerçevesinde köpeklerde görülebilecek her türlü sağlık sorununa ve hastalığa karşı önleyici ve bağışıklığını güçlendirici aşılama işlemleri gerçekleştirilmektedir.


Köpek aşı takvimi olarak isimlendirilen ve farklı ihtivaya sahip olan aşıların uygulandığı aşılama sürecine uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Köpek veterineri hizmetleri kapsamında yalnızca aşı ve sağlık sorunlarına ilişkin operasyonal müdahaleler değil aynı zamanda da pek çok farklı yan hizmet daha bulunmaktadır. Köpek kısırlaştırma, köpek tüy tıraşı, köpek yıkama ve daha pek çok farklı destek hizmeti de köpek sahipleri için veteriner klinikleri tarafından dinamik bir şekilde sunulmaktadır.

68 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page