top of page
  • Yazar

Köpek karma aşı fiyatı

Güncelleme tarihi: 11 Oca 2022

Tüm canlıların ve bizlerinde olduğu gibi, köpek dostlarımızın da yaşamları boyunca karşılaşma olasılıkları bulunan çeşitli parazitler bulunur. Virüsler, bakteriler, mikropların bir kısmı, tedavisi olan ve hastalıkla karşılaşıldığında tedavisi uygulanan türdedir. Bazılarıysa, her köpeğin karşılaşma olasılığı çok yüksek ve aynı zamanda sonuçları açısından geri alınamaz olmaları özelliğindedir. Bu sebeplerle, bulaşıcı hastalıklar için insanlara uygulanan aşılar gibi, köpek dostlarımızın da mutlaka uygulanması gereken bir aşı takvimi bulunur. Bu aşı takvimi içerisinde yer alan karma aşı, çeşitli hastalıkların aşılarını içerdiği için bu isimle anılır. Köpek karma aşı fiyatı bazen kliniklerden, kliniklere farklılıklar gösterebilir. Bunun ana nedeni farklı aşı türlerinin olması ve aşıların bazı ilave hastalıklar içinde geliştirilmiş olmasıdır.
2021 Yılı köpekler için karma aşı fiyatları


Köpeklerde karma aşı uygulaması, aşı takvimi içerisinde en erken uygulanan aşılardan biridir. Henüz 1-1,5 aylık bir yavru köpeğe sahipseniz, ilk karma aşının da uygulanması gerekir. 21 Gün arayla 2 doz olarak uygulanan bu ilk aşıdan sonra, köpek dostlarımızın karma aşıyı her yıl olmaları, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için önemlidir. Köpek karma aşı fiyatı 2021 yılı için fiyatları için bizlerle iletişime geçiniz.


Karma aşı Gençlik hastalığı olarak da bilinen Distemper, Leptospirozis (Sarılık mikrobu), Viral hepatitis ya da karaciğer iltihabı, Coronovirüs ya da viral ishal, Kuduz ya da Rabies, Parainfluenza, Kanlı ishal ya da Parvovirüs hastalıklarına karşı gerçekleştirilen bir aşıdır. Bazı karma aşılarda bu zorunlu hastalıklara ilave olarak, başka hastalıklar içinde aşılar bulunur.


Karma aşıyı ne zaman yaptırmalıyım?


Köpek dostlarının en çok yaptıkları hatalardan biri, köpeklerinin henüz yavru olduklarını düşünmeleridir. Yavru oldukları için, biraz büyüyünce aşılarını yaptırmak gibi bir hataya düşerler. Ancak köpekler, anne sütünün korumasından kesildikten hemen sonra, birçok hastalığa karşı da savunmasız hale gelirler. Dolayısıyla henüz daha 1 ile 1,5 aya ulaşmış bir yavru köpeğin, mutlaka karma aşı olması gereklidir. Köpek karma aşı fiyatı 2021 yılı için, yine Veteriner Hekimleri Odası tarafından belirlenerek, her ilde uygulanmaya başlamış durumda.


1.712 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page