top of page
  • Yazar

Köpek iç dış parazit aşısı fiyatı 2021

Köpek dostlarımızla birlikte yaşamak, büyük bir sorumluluğu almayı da beraberinde getirir. Evimizin bir ferdi olarak, yaşamları boyunca bizim yanımızda oldukları gibi, bizlerinde her şartta onların yanında olmamız gerekir. Yaşamları boyunca onlarda sevinçli, hüzünlü, mutlu, mutsuz, sağlıklı ya da sağlıksız olacaklar. Bu tür durumlarda da sığınabilecekleri tek arkadaşları her zaman biz olacağız. Üstelik çoğunlukla kendileri için neyin yararlı veya zararlı olduğunu ayırt etmekten yoksun olmaları dezavantajın sahipken.
Köpeklerde iç ve dış parazitler, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilen büyük bir problemdir. Dahası onlar kadar bizler içinde zararlı olan bu parazitlere karşı önlem alabilmekse hayli kolaydır. Köpek iç dış parazit aşısı fiyatı 2021 yılında geçerli olacak fiyat listeleri, uygulanacak asgari fiyatlar için bir standart oluşturacak şekilde belirlendi.


Parazitlerin oluşturduğu tehdit


Köpeklerin parazitler nedeniyle oluşan sağlık sorunlarına karşı savunmaları çok zayıftır. Bu parazitlerin bir bölümü, aynı zamanda insan sağlığı için de tehdit oluştururlar. Parazitlerin çözümüyse yaptırılacak birkaç aşıyla kolaylıkla sağlanabilir. Köpek iç dış parazit aşısı fiyatı 2021 yılı için geçerli olan fiyatlar, her şehirde yer alan Veteriner Hekimleri Odası tarafından belirleniyor.

Fiyatlar bu yüzden şehirlere göre farklılıklar gösterebiliyor. Şehirlerin koşullarına göre belirlenen fiyatlar, uygulanacak olan asgari fiyatlar olarak veterinerlere sunuluyor. Köpek iç dış parazit aşısı fiyatı 2021 listesi şu şekilde;

  • Oral olarak uygulanan Köpek iç parazit uygulamaları 75 ile 90 TL

  • Enjektabl yöntemiyle uygulanan köpek iç parazit aşısı 100 ile 150 TL

  • Köpekler için uygulanacak dış parazit uygulamaları 75 ile 90 TL

Bu fiyatlar, İstanbul ili için uygulanacak asgari fiyatlar olarak belirlenmiş durumda. Hem İstanbul’da bulunan kliniklerin sağladığı özel olanaklar nedeniyle, hem de diğer şehirlerin farklı koşulları nedeniyle, fiyatlar da değişiklikler olabiliyor. Bununla birlikte uygulanan fiyatlar, yukarıda belirttiğimiz rakamlar çevresinde gerçekleşecek.

Köpek dostlarımızın bu basit aşıları ve uygulamaları zamanında yaptırmaları, onların ve sahiplerinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Dostlarımızın aynı zamanda sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini, aşılarını zamanında yaptırarak sağlayabilirsiniz.


5.354 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page