top of page
  • Yazar

Kedi aşıları ve fiyatları 2021

Güncelleme tarihi: 11 Oca 2022

Kedi dostlarımızın fizyolojileri, çeşitli enfeksiyonlara karşı korunmasız olmalarına neden olur. İnsanlarda olduğu gibi bazı bulaşıcı rahatsızlıklar, bazı enfeksiyonlar, onların bağışıklık sistemlerinin tek başına yeterli mücadeleyi sergileyememesine neden olur. Bu enfeksiyonlar ve virüslerden dostlarımızı korumamız için, belirli dönemlerde uygulanan aşıları olmaları da zorunludur.
Kedilerin olması zorunlu olan aşıların başında Kuduz aşısı gelir. Bunun yanında kedi karma aşısı, onların bazı hastalıklardan korunmasına yardımcı olan bir aşıdır. Lösemi aşısı ve FIV aşısı da, olmaları gerekli diğer aşılardır. Kedi aşıları ve fiyatları 2021 listesi, her ilde, o ilin Veteriner Hekimleri Odası tarafından, asgari uygulanacak fiyatlar olarak açıklanır.


2021 Yılı kedi aşı fiyatları


Her şehirde, şehrin kendi özelliklerine göre belirlenen fiyatlar bu sebeple farklılıklar gösterir. Genel olarak birbirlerine oldukça yakın olan bu uygulamalar için, İstanbul’da Kedi aşıları ve fiyatları 2021 yılında fiyatlar şu şekilde olacak;

  • Kediler için Kuduz aşısı ücreti: için iletişime geçin

  • Kediler için Karma aşı ücreti: için iletişime geçin

  • Kediler için Lösemi aşısı ücreti: için iletişime geçin

  • Kediler için FIV aşısı ücreti: için iletişime geçin

  • Kedi iç parazit aşısı ücreti: için iletişime geçin

  • Kedi dış parazit aşısı ücreti: için iletişime geçin

Bilginize sunulan bu ücretler, İstanbul ilinde uygulanan en düşük ücretler olarak belirlenmiştir. Sunulan hizmetlerin niteliklerine göre, veteriner kliniklerinde ücretler farklılıklar gösterebilir.


Hangi aşılar kaç defa yapılıyor?


Kedi aşıları ve fiyatları 2021 yılında da yine şehirlerde bulunan Veteriner Hekimleri Odası tarafından belirleniyor. Belirlenen fiyatlar, uygulanabilecek en düşük rakamlar olarak kararlaştırılıyor. Kedilere uygulanacak aşı takviminde, bazı aşıların birkaç defa uygulanması da gerekiyor.

Buna göre kedinizin hangi yaşta olduğu, hangi aşıları olmuş ya da olmamış olduğuna göre bir planlama yapılıyor. Başvurduğunuz veterinerin, kedinizin bakımıyla ilgili daha önceki tüm uygulamalar hakkında bilgilendirilmesi önemlidir. Bunun için kedinizin aşı kartı, en doğru bilgileri yansıtacaktır. Evcil kedilerin olması gereken aşılar, onların sağlığını olduğu kadar, sizin ve devamında toplum sağlığının korunmasında da önemli bir rolü bulunuyor. Bu sebeplerle aşı takvimlerine hassas bir şekilde uyulması gereklidir.

2.060 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page